Sunday 8 January 2012

Jak zrobić stokrotki I, II, III i IV

Wszystkie stokrotki robię używając wykrojnika Daisy Heads Spellbinders.

Suszka (Daisy I)
Przypatrując się urodzinowemu bukietowi przyszedł mi do głowy pomysł zrobienia kwiatka, który wyglądałby jak jedna z chryzantem w bukiecie :) Gdy pokazałam gotowy kwiatek siostrze stwierdziła, że wygląda jak suszka... a Malgodia to potwierdziła i podpowiedziała mi poprawną nazwę suszki - kocanka ogordowa :)

Kwiatek złożyłam z trzech różnej wielkości stokrotek, które wycięłam wykojnikiem Spellbinders Daisy Heads. Potrzebne mi były po trzy kwiatki z każdego rozmiaru.


Kwiatki rozcięłam pomiędzy płatkami. Robi się to bardzo łatwo i równo wzdłuż linii, które wytłaczają się podczas wycinania. Gdy robię stokrotki wg wskazówek Arlene tak samo rozcinam płatki.


Wszystkie kwiatki z rozciętymi płatkami. Kwiatki wycięłam z cienkiego papieru i rozcinałam po trzy na raz.


Wszystkie kwiatki przygotowane do kolenego etapu.


Płatki kwiatów wytłoczyłam narzędziem kulkowym do wytłaczania (stylusem) wg wskazówek, które nauczyłam się oglądając video tutorial Sherry Cheever. Należy na macie do wytłaczania lub zwykłej podkładce pod myszkę wygniatać płatki kwiatów stylusem lub zaostrzonym ołówkiem ze złamanym rysikiem (ja tak kiedyś robiłam ;)


Wszystkie przygotowane kwiatki.


Następnie należy skleić je jeden w drugi. Ja najpierw skleiłam po trzy z tej samej wielkości a potem te po trzy w całość.Gdy już wszystkie części są sklejone, należy kwiatek przygnieść w środku, tak jak przy wszystkich tak ugniatanych kwiatkach.


Gotowy kwiat jeszcze bez środka i pierwszy ze środkiem i listkami (Spellbinders Foliage)


Kwiatek z ćwiekiem sztruksowym :)


Kwiatek z ćwiekiem żakardowym :)


Bukiet z chryzantemą, która mnie zainspirowała ;)Zachęcam do zajrzenia do KSzp/Klaudia. Klaudia pokazuje jak zrobić chryzantemę i przy okazji dzieli się świetnym pomysłem na przerobienie płatków kwiatowych i wycięcie samodzielnie kwiatków z dużą ilością wąskich płatków :)

************

Stokrotki ze środkiem (Daisy II)

Te stokrotki nauczyłam się robić dzięki Arlene. Wycinam 10 kwiatków tego samego rozmiaru. Rozcinam płatki przed sklejaniem. Nie ugniatam płatków stylusem. Gdy stokrotka jest już gotowa, wywijam płatki delikatnie nożyczkami do paznokci (zamkniętymi) tak jak wywija się wstążki (w kwiaciarniach), a gdy papier jest miękki - meszkowy tzw bananowy, wówczas nic już nie robię. W środek wklejam 8 złożonych kwiatków.
And here is Arlene daisy tutorial, which I use to make Daisy II using Spellbinders Daisy Heads die. I cut petals between before gluing flower together as for the daisy above and do not emboss petals with stylus I just form them with scissors. As I make daisy using Spellbinders Daisy Heads die I need to glue eight folded flowers around. 


Na jedną stokrotkę wycinam 10 kwiatków. Osiem składam i wklejam na środek, którym są dwie stokrotki.
For one daisy I cut 10 same size flowers. Eight to fold and glue on the top of two which make the bottom of the flower. I cut between petals just a little bit.


Kiedys składam każdy kwiatek pamiętam o tym aby składać je tak samo tak aby każdy złożony kwiatek miał jeden płatek na górze. Strzałka pokazuje mój wybrany punkt, od którego zaczynam sładać.
When I fold each flower I have in mind to fold each the same way so all folded flowers looks the same. After folding they have one petal on the top. The arrow shows the point where I start to fold.Na tym zdjęciu chciałam bliżej pokazać moje wybrane miejsce do rozpoczęcia składania.
On that picture I just wanted to show which point I have chosen.Mając w pamięci 'wybrany punkt' składam kwiatek na połowę tak aby płatek z przeciwnej strony był pomiędzy płatkami 'wybranego punktu'. 
I have in mind the point and fold flower in a half. I place opposite petal just in a middle of those two I picked up at first.Strzałka pokazuje, że 'wybrany punkt' jest po złożeniu za płatkiem.
The arrow shows 'my point' behind the petals after folding in a half.Należy dodać troszkę kleju i złożyć. Bardzo ładnie pokazuje to Arlene na video tutorialu - klikTej techniki składania kwiatka nauczyłam się od Arlene. Dziękuję.
Add some glue and fold in a half again (here Arlene shows on the video how to fold flower in half) I have learn this folding technique from Arlene. Thank you Arlene. Tutaj jest złożony kwiatek.
Here is folded flower.I ponownie złożony na połowę.
And one more time in a half.Tutaj widać tył złożonego kwiatka.
This is the back of the folded flower.A tutaj widać już dwa złożone kwiatki i widać, że każdy ma jeden płatek u góry.
And here is how they look at the front. All folded the same way having in mind the point so all have one petal at the front.Dwa kwiatki są spodem kwiatka a 8 przykejam na około, jeden obok drugiego.
Two daisies at the bottom. And I glue 8 arround.Tutaj kwiatek (inny) już z przyklejonymi 8ma złożonymi kwiatkami.
Here are flower (different one) with all 8 flowers glued in place.Tył stokrotki.
And the back.Z boku.

The side.Po prawej stronie jest gotowa stokrotka ze sztruksowym środkiem, a po lewej stokrotka IV. Chciałam pokazać jak się różnią. Stokrotkę IV opisałam na końcu tego posta.
On right handside ready daisy with a brad. And on the left handside is a daisy IV (I showed how to put it together at the end of this post). Just wanted to show the difference.************

Stokrotki zamknięte (Daisy III)


A gdy robię zamkniętą stokrotkę, wklejam dodatkowo sześć mniejszych, złożonych kwiatków w miejsca łączeń pierwszych wklejonych kwiatków i podnoszę palcami płatki do góry tak aby stokrotka się zamknęła.
To create a close the daisy I make it same way as daisy III and I am adding on a top six folded daisies which I cut from smaller die.***********

Stokrotki (Daisy IV)

update 1.10.12Aby zrobić tę stokrotkę wycinam 5 lub więcej, zależy od grubości papieru (ja używam papier czerpany) kwiatków tego samego rozmiaru. Przecinam je pomiędzy płatkami głębiej niż powyższe stokrotki. Teraz prawie do samego środka.
To create this daisy I cut out 5 same size flowers and cut between petals almost to the center of the flower. Deeper than for the other daisies.Spryskuję kwiatki lekko (ale nie na macie do cięcia bo ta się niszczy od wody).
I misted flowers (not on a cutting mat as water will destroy it).I zgniatam końcówki kwiatków (zgniatam po kilakna raz). Końcówkę lewą zgniatam dość mocno, a prawą lekko.
And pinched on both ends. But I pinched much more at the end of the flower than the side with petals.
Płatki zgniatam lekko (str prawa).
I pinched this end just a little bit.


Suszę nagrzewnicą.
And hit dried.


W zależności jaki gruby mam papier składam 5 lub więcej płatków razem.
Depend on the paper I use for daisy I put together 5 or more flowers.


Sklejam je razem. Sklejenie pomaga utrzymać stokrotkę w całości bo nacinanie jej tak głęboko sprawia, że płatki są delikatne.
And glue all together as they are very fragile after cutting almost to the end. Glue will help to keep all together.
Robię dziurkę, na środku, dłutkiem na ćwiek.
And just make a hole for a brad.Gotowa stokrotka :)
Ready daisy :)Czasami wywijam 'nóżki' ćwieka w taki sposób, aby podtrzymywały płatki stokrotki. Użyłam ćwieków Papermanii, mają długie 'nóżki', są miękkie i łatwo się formują.
Sometimes I round the brad the way it support petals. I use Papermania brads with longs 'legs', they are very soft/flexible.


Z tak uformowanym ćwiekiem, płatki stokrotki pozostają uniesione.
With the brad twisted that way the daisy petals stays up.


W taki sposób łatwiej mi się je układa na kartce (mały kwiatek to suszka zwana także nieśmiertelnikiem - kocanką ogrodową; przykleiłam je na ciepły klej).
And than they are easy to form on a card. The smaller flower is a real one called 'everlasting flowers' or 'straw flower'. I used hot glue to glued it to the card.


Serdecznie pozdrawiam,
Joanna

19 comments:

 1. Kocanka jak żywa:) kolory tylko nie kocankowe:) ale śliczne. Super kurs, chyba spróbuję, ale z kwiatkami z dziurkacza:)

  ReplyDelete
 2. Asiu, wg Twojego kursu wszystkie kwiatki wydają się bardzo proste do zrobienia! a ja mam chyb a 2 lewe ręce, bo nawet różyczki nie umiem poskręcać :))

  ReplyDelete
 3. Kwiaty cudne, kurs bbb ładnie opracowałaś. Może w końcu wypróbuję swój stokrotkowy wykrojnik...

  ReplyDelete
 4. Jesteś niesamowicie kreatywną babeczką :)! Twoje kwiaty są przepiękne a do tego dzielisz się swoim doświadczeniem scrapowym. Dziękuję :*

  ReplyDelete
 5. Pani Psor, Pani jest niesamowita :)

  ReplyDelete
 6. wszystkie Twoje kwiaty są niesamowite i to jest piękne, że chcesz się dzielić z nami swoimi pomysłami za to CI WIELKIE DZIEKUJE!!!!!
  ps. może się kiedyś dorobię maszynki i wykrojnikow poki co pozostaje mi kombinowac ;)
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 7. Asiu, jak zawsze - świetnie opisany i obfocony kursik:)
  Na razie próbuję kwiatki wg kursu stokrotkowego i mam nadzieję, że już niedługo będą nadawały się do pokazania:)
  Dzięki wielkie! Pozdrawiam ciepło:)

  ReplyDelete
 8. Asiu Ty jesteś jak najlepszy ogrodnik...
  Czy tworzy ktoś piękniejsze kwiaty?

  ReplyDelete
 9. uwielbiam te twoje kwiatuchy:)

  ReplyDelete
 10. Świetny kurs, wszystko ładnie opisane. Jestem Pani fanką, wszystkie kwiaty są niesamowite! kursik pewnie kiedyś wypróbuje:)

  ReplyDelete
 11. niesamowity kwiat i świetny kursik. ale i tak czuję, że w moim wydaniu, kwiatek wyszedłby nijaki. dogonić Ciebie wydaje się cudem.

  ReplyDelete
 12. Wspaniały kursik i śliczne kwiatuszki!!!skorzystam z lekcji z całą pewnością:)

  ReplyDelete
 13. ale super...
  jak gruby ma być papier?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jak dotąd próbowałam je robić z raczej cienkiego papieru, ten jasny nazywa się papier ryżowy.

   Delete
 14. Asiu poprostu mowe mi odbiera.Piękne te kwiatuszki. Ja ozdabiam karteczki tylko kwiatuszkami ze wstażki kupnymi lub zrobionymi szydełkiem nie mam takich. Są piękne.

  ReplyDelete
 15. Piękne tutoriale a kwiaty, aż miło oglądać :)

  ReplyDelete

Thank you for stopping by. ✿ Hope you enjoy my blog. ✿
Dziękuję za odwiedziny. ✿ Mam nadzieję, że mój blog Ci się podoba. ✿
Joanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...