Friday, 14 November 2014

Grudniowniki / December Daily


Dwa świąteczne albumiki dla siostrzyczek. Albumy mają po dziewięć stron. Stronami są koperty kwadratowe (ok 6 1/4in).

Two December Daily style mini Christmas albums for two little sisters. Albums has nine envelope (6 1/4 in square) pages each.

✿✿✿

Na okładkach są shaker box'sy.

On the covers there are shaker boxes.


W albumach są tagi, mini książeczki i karty (w kieszonkach) na zdjęcia i zapiski. Wiele tagów można wyjąć albo przykleiłam tak, że zawsze można za nie coś włożyć.

There are in the albums lots of tags, mini books and photo mats (in he pockets) for photos and jurnaling. Most of the tags can be moved around the mini and almost all of the ones I glued down are glued just on the edges so it can be tag something underneath.Do ozdobienia albumu użyłam również grafiki adventowe UKH. Dziękuję :) Na przykład tę skarpetkę i dni miesiąca. Oraz grafiki świąteczne (świąteczne karty) Prima (Prima FB).

To decorate the albums I have also used some UHK Christmas graphics. Thank you. There is eg this sock and days of the months. I also used so Prima Christmas post cards free printables (Prima FB).
Bałwankowi oczy i guziki wycięłam z czarnego brokatowego papieru. Mienią się jak węgielki :) Na szyji ma szalik z wełny, która tez delikatnie się mieni.

I have die cut snowman's eyes and the buttons with black glittered card so they are sparkle like real coals. It also has a little sparkly scarf :)


Choinkę (UHK) zostawiłam nie udekorowaną, tak aby dziewczynki mogły same ją ozdobić. Wycięłam kilka elementów do ozdoby i schowałam w kopertę. Jest ona w kieszonce na ostatniej stronie.

I have left Christmas tree undercoated as I wanted little girls to do it by themselves. I just die cut some sparkly elements to encourage the girls and put it in the little envelope which is in the pocket on the last page.To są te elementy wycięte przeze mnie na zachętę:)

Here are those sparkly elements for decoration.


Jedna z kart z kieszonek.

One of the photo mats.


Na niektóre maty dodałam narożniki z papieru z brokatem. Po lewej, ta niebieska część się otwiera.

On some of the photo mats I added corners which I made of the glittered card stock. On the right hand side, the blue part is opening.


W tej części albumu w kieszonce zamieszkał Piernikowy Ludzik :)

In this part of the mini is a home for Gingerbread Man :)


Piernikowy Ludzik również czeka na dekoracje :)

I left it blank for girls to decorate maybe with some elements I prepared for them.


Tak tylko ułożyłam do zdjęcia :)

I just put it on for the photo how he could look like :)Na koronkach w kilku miejscach dodałam brokat.

I have added some glitter on the laces too.Tutaj po praej ponownie dolna część się otwiera.

Here also on the right hand side the bottom part is opening.


Przygotowałam również kartkę z szopką. Pierwszy raz kartkę typu pop-up :) W albumikach starałam się zostawiać miejsce nanotatki i na rózne różności jakie będą dziewczynki dodawać do albmów.

I hale also created little pop-up card. I left lots of room for notes and for adding all the little things the girls would like to add.


Białe gałązki wycięłam z białego brokatowego kartonu.

The little branches in the mini I die cut with white glitter card stock.


Po prawej jest choinka Crafty Individuals (również wyciełam ją z brokatowego kartonu). W kopercie (z takich kopert zrobiłam strony albumów) włożyłam listy dls dziewczynek z pomysłami jak uzupełnić świąteczne albumy.

There is, on the right Starry Christmas Tree by Crafty Individuals (I have also die cut it with glittered card stock). In the envelope (I used the same for pages) I put a letter for girls with some ideas how and what to add to Christmas mini albums.


Album przygotowałam z dwóch kolekcji świątecznych Kaisercraft.

I have made this mini album from two Kaisercraft Christmas collections.

✿✿✿

Kilka zdjęć drugiego albumiku :) Do tego albumiku użyłam papierów Prima Jubilee oraz kilka dodatków Keisercraft.

Here are some more photos of the second mini album. I have used Prima Jubilee collection together with Keisercraft Christmas collections.


✿✿✿

Grzbiet albumu zrobiłam łącząc ze sobą dwie techniki. Połączyłam technikę, którą nauczyłam się od My Sister Scrapper z techniką, o której przeczytałam na blogu Eleny. Połączyłam te dwie techniki i dodałam troszkę od siebie. Strony zrobiłam z kopert, nałożyłam je na łączniki stron (hidden hinge binding) tak jak pokazuje My Sister Scrapper ale sam mechanizm przygotowałam łacząc 10 elementów ze sobą tak jak pokazuje Elena tylko zamiast wklejać pomiędzy łączniki karty ja skleiłam łaczniki i nałożyłam na nie koperty. Łączniki, które były przy okładkach zrobiłam szerzej (3/8 in) i z jednej strony dłuższe (z tej do której doklejałam je potem do okładki). Pozostałe elementy łącznika bigowałam 1/4in. Dodatkowo też okleiłam wewnętrzny grzbiet (łącznik) papierem kraftowym, tak że jak grzbiet się uwypukla nie widać materiału (gazy) tylko widać papier kraftowy (cieniutki/pakowy). Chciałam alby albumiki miały więcej niż sześć stron dlatego zdecydowałam się na taki elastyczny grzbiet.

I just wanted to share the way I done the binding. I have mixed to techniques. I have mixed My Sister Scrapper technique with the one Elena is sharing on her blog (it is in Russian but easy to follow thanks to detailed photos). I wanted to create more pages than six (Stack The Deck Binding Technique) so I decided to create flexible spine with 9 pages. I used envelopes to create pages. I created the inside spine by gluing together 10 pieces (Elena is adding pages in between these elements). The one which meets the covers I scored 3/8in, the rest 1/4in. I have also made longer edges on the parts which meet the covers. I added pages (envelopes) on the inside spine like in the hidden hinge binding technique. I followed Ellena's tutorial to finish the outside spine (I just added some extra light kraft packing paper on the fabric on the inside spine so it looks tidy when the outside spine bends out. Hope it makes sense.


Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za odwiedziny :)
Thank you so much for stopping by :)
Joanna

34 comments:

 1. Jest rewelacyjny! Przyszłe właścicielki na pewno będą zachwycone :)

  ReplyDelete
 2. O raju, Asiu, jak zobaczyłam album to już wiedziałam że wsiąknę w zdjęcia :) Albumiki są cudne, słów po prostu brak. Rewelacja! Można oglądać i podziwiać w nieskończoność. Bardzo mi się podobają. Eh, powzdycham sobie jeszcze :)

  ReplyDelete
 3. Какой красивый альбом!!!

  ReplyDelete
 4. No, Mistrzuniu, ale Cię poniosło :)) Majstersztyk :))

  ReplyDelete
 5. Piękna praca,pewnie musiała być bardzo pracochłonna..Efekt powalający...

  ReplyDelete
 6. Szczęka mi opadła z wrażenia. Piękne albumiki, cudne papierki, śliczne grafiki, dopracowane w każdym calu. Mistrzostwo.

  ReplyDelete
 7. O jej, Asiu, ile pracy w to włożyłaś! Coś wspaniałego, każda jedna strona to majstersztyk!

  ReplyDelete
 8. Dawno Joasiu nie byłam U Ciebie....wchodzę i spadłam z krzesła..No ślicznie , cudownie, dopracowane, pięknie dobrane. Fantastyczne ! Pozdrawiam ciepło.

  ReplyDelete
 9. Brak mi słów, żeby opisać wrażenie, jakie wywołał u mnie widok tego wyjątkowego albumu... Podziwiam jego uroki i wysiłek, jaki włożyłaś w jego powstanie! :)

  ReplyDelete
 10. Nie mogę uwierzyć, że sama to zrobiłaś, ale podobny efekt stwierdzam po oglądnięciu jakichkolwiek Twoich prac.
  Piękne jednym słowem! :)

  ReplyDelete
 11. Piekny albumik, zachwyca kazdy szceegół. Pozdrawiami sciskam mocno.

  ReplyDelete
 12. Są przepiękne! Wolę nawet nie myśleć ile czasu Ci to zajęło, ale na pewno było warto, bo efekt jest niesamowity!

  ReplyDelete
 13. Ojej, ale się napracowałaś! Ale efekt jest powalający! Istne cuda! Albumiki są przepiękne i absolutnie wyjątkowe :)

  ReplyDelete
 14. Nie dość że fenomenalne to jeszcze dwa:-) Podziwiam bo są wspaniałe i bajkowe. Dziewczynki które będą je uzupełniać będą miały niezwykłą pamiątkę.
  W bardzo ciekawy sposób polaczylas Asiu karty.

  ReplyDelete
 15. Niesamowite grudniowniki! Sama chciałabym taki posiadać :) CUDO!!!!

  ReplyDelete
 16. Przepiękne oba! Czapki z głów po prostu :)

  ReplyDelete
 17. Zbieram szczękę z podłogi. Oba grudniowniki są przepiękne, dopracowane w 100% i na prawdę idealne dla młodszych dziewczynek. Tak eleganckiego, pięknego i estetycznego grudniownika nie widziałam chyba jeszcze nigdzie!

  ReplyDelete
 18. Piękne prace, perfekcyjnie wykonane!
  Świetny dobór szczegółów i zaprojektowanie poszczególnych stron!
  Bardzo mi się podobają!
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 19. bardzo romantyczny i klimatyczny:)

  ReplyDelete
 20. Niesamowicie piękne, pomysłowe i takie dopieszczone :) Cudeńka...

  ReplyDelete
 21. pracochłonne dzieła a precyzja z jaką są wykonane jest niewiarygodna
  no i nie wiem jak tu jeszcze cokolwiek można włożyć czy dopisać, są tak bogate same w sobie :-)

  ReplyDelete
 22. WOW!!!!!!! Joasiu, oczarowałaś mnie

  ReplyDelete
 23. Ale to super wygląda, że też ja nie mam takich zdolności żeby zrobić sobie takie cacuszko :)

  ReplyDelete
 24. boskie! Sama chciałabym mieć taki album :) moją skarbnicę

  ReplyDelete
 25. Oh Joanna, they are simply fantastic!!!!! Amazing work as usual, you put so much love to create these (two moreover!..) Daily December books, they will be treasured by the two little sisters. And just a detail, I LOVE what you did with the ginger breads!! :) Hugs

  ReplyDelete
 26. Jesteś niesamowita - one są prześliczne. A jakie pracochłonne - szczerze podziwiam. Pozdrawiam - Imienniczka ;)

  ReplyDelete
 27. przepiękne!!
  a ja wciąż album, który od Ciebie dostałam, dotykam jak największy skarb :)) i pokazuję znajomym, a oni także wzdychają z zachwytu :))

  buziaki♥

  ReplyDelete
 28. Przepiękne, klimatyczne albumy :) uwielbiam Twoje shaker box'y :) karteczka z szopką też bardzo mi się spodobała :) Pozdrawiam Cię Asiu serdecznie :)

  ReplyDelete
 29. rewelacyjne. Mnóstwo pracy ale jaki efekt! :)

  ReplyDelete
 30. rewelacyjne albumiki!!! podziwiam je już któryś raz:)

  ReplyDelete
 31. Imponujące dzieło! Nie mogę wyjść z podziwu. Każdy detal dopieszczony :)

  ReplyDelete
 32. Asiu,prześliczne!!! Zachwyciłam się wzsystkimi drobiazgami i Twoją pomysłowością.Kończę swój grudniownik,więc wiem ile to pracy kosztuje:) Pozdrawiam.

  ReplyDelete

Thank you for stopping by. ✿ Hope you enjoy my blog. ✿
Dziękuję za odwiedziny. ✿ Mam nadzieję, że mój blog Ci się podoba. ✿
Joanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...